Proč se v křižovatce u vinotéky objevily semafory?

Proč se v křižovatce u vinotéky objevily semafory? 3

Proč se v křižovatce u vinotéky objevily semafory?

Díky intenzivnímu tlaku z naší strany na Středočeský kraj, jemuž komunikace patří, došlo k tomu, že jím vysoutěžená firma opravila kanály, které sváděly vodu ze silnice. Bohužel část vody prosakovala do okolních domů. Situace již byla neúnosná a proto kraj souhlasil s mimořádnou touto přednostní opravou. Bohužel tato oprava nebyla provedena kvalitně. Efekt se nedostavil. Opět nekonečné telefonování a urgence. Nakonec se stal zázrak. Situaci přijela řešit nějaká jiná firma. S napětím očekáváme, zda se zadaří.

Co bude s křižovatkou dále? Obec má zpracovanou studii na miniokružní křižovatku, která se vejde do současného půdorysu a významně zvýší plynulost dopravy. Kraj přislíbil kompletní, nikoli provizorní rekonstrukci Velvarské v horizontu 7 let. Ano, tak dlouho se čeká, než přijdete na řadu. V rámci této rekonstrukce bychom rádi, aby kraj tuto křižovatku vybudoval a tam směřují i naše další jednání.

Někteří občané nám dávají zpětnou vazbu, že jsou spokojeni s řízením křižovatky semafory. To nepovažujeme za přijatelné řešení. Je potřeba vnímat, že jsou prázdniny a provoz nižší. Během školního roku by fronty byly extrémní. S tímto řešením se neztotožňuje ani policie, která dává k záměrům stanoviska. V obci jsou připraveni souhlasit se semaforem před školou, kde je to důvodné.

Datum vložení: 13. 8. 2019 10:00