Vyjádření obce Horoměřice k dokumentaci záměru „D0 518, 519 Ruzyně – Březiněves“ (Obchvat Prahy) 2

Vedení obce Horoměřice zaslalo oficiální Vyjádření obce k záměru stavby dálničního obchvatu Prahy.

Vážené sousedky a vážení sousedé,

vedení obce dostalo pouhý měsíc na to, aby se vyjádřilo k dokumentaci záměru „D0 518, 519 Ruzyně – Březiněves“ (Obchvat Prahy). Tato stavba ovlivní život v Horoměřicích pro další generace. Vedení obce považovalo za nezbytné se poradit s odborníky a vytvořit smysluplný a co nejfundovanější dokument. Ten odeslalo minulou středu, 4.10. 2023, jako Vyjádření k dokumentaci záměru „D0 518, 519 Ruzyně – Březiněves“.

Obraz 1

Dokumentace je velmi odborný dokument, proto jsme se spojili se všemi obcemi, kterých se Obchvat dotýká a společně jsme oslovili odborníky z různých odvětví - např. na dopad hluku, emisí (znečištění vzduchu), vliv na ráz krajiny, hydrogeologické podmínky, biologický průzkum, dopravně-inženýrské dopady, urbanismus, klima, vliv na životní prostředí a další.

Tito odborníci vypracovali fundovanou oponenturu k tomuto dokumentu o více jak 80 stranách, z které jsme čerpali pro naše Vyjádření. Sami jsme přidali požadavky obce, aby tato stavba co nejméně ovlivnila život našich občanů. Jde především o požadavek vedení obchvatu kolem obce tunelem, nejlépe v celém úseku v katastrálním území Horoměřice. Pokud to nebude možné, budeme požadovat co nejvíc protihlukových a protiemisních opatření. Dále usilujeme o zkapacitnění ulice Suchdolská, aby řidiči preferovali tuto cestu na okruh před průjezdem přes Horoměřice, přeložení silnice II/240, která odvede velkou část dopravy od Kralup a Velkých Přílep na dálnici D7. Dále vybudování jižního okruhu kolem obce, spojnici ulic Suchdolská, Únětická, K Rybníku, K Ovčínu, Revoluční, Velvarská, Do Oříšků a Hrdinů tak, jak je v návrhu územního plánu. Další požadavky se týkají zkapacitnění stávajících a vybudování nových tras MHD.

Vypadá to, že o Obchvatu se nebude “pouze” mluvit, jako tomu bylo posledních třicet let, a proto jsme na webových stránkách obce připravili novou sekci “Pražský okruh”, kterou budeme postupně doplňovat. Nyní zde najdete a můžete si prostudovat ono Vyjádření Obce Horoměřice.

Obec Horoměřice

Datum vložení: 9. 10. 2023 12:33