Řešení MHD během rekonstrukce mostu na Jenerálce

Řešení MHD během rekonstrukce mostu na Jenerálce 1

V úterý dopoledne se v obci sešli zástupci firem a institucí, kteří mají na starosti veřejnou dopravu a plánovanou opravu mostu na Jenerálce.

V úterý dopoledne se v obci sešli zástupci firem a institucí, kteří mají na starosti veřejnou dopravu a plánovanou opravu mostu na Jenerálce. Cílem bylo vyzkoušet, kde a zda by se mohl v horní části obce autobus otočit a dále pokračovat objízdnou trasou přes Nebušice. Ta by měla fungovat cca první tři měsíce uzávěry. Pak zřejmě zahájí i rekonstrukci křižovatky pod Nebušicemi, čímž tato objízdná trasa padá a hledá se další řešení. Suchdol je problematický, je tam rozkopaná Kamýcká. Nabízí se letiště, ale to je příliš daleko a bude obtížné dodržet jízdní řády.  Omezení provozu je v plánu do konce roku 2021.

Pokus číslo jedna, ze zastávky Horoměřice směr na Prahu zabočit doleva na tržiště – málo místa, nebezpečné v tom, že okolo jedoucí netuší, zda se autobus jen zařazuje do pruhu nebo zahýbá na parkoviště.

Pokus číslo dva, otočka v křižovatce u hasičárny. Autobus se vytočí, nicméně dochází k zablokování celé křižovatky ve všech směrech. Vzniká nepřehledná situace.

Pokus číslo tři otočení na dvoře statku, provedeno, ideální stav. Variantně otočení na prostoru před statkem. Zde je ovšem riziko, že se někdo na tomto místě, i když bude přeznačeno, zaparkuje a autobus se zde zasekne. Ve statku je možné na některých místech parkování lépe zamezit.

Tímto vyvstala potřeba nové náhradní zastávky. Ta bude, s největší pravděpodobností, ve statku nebo u zábradlí nádrže před statkem. Takto zní návrh shromážděných, s tím, že se k němu musí vyjádřit investor stavby, který musí úpravy zaplatit a majitel pozemku.

Autobus 355 by jezdil normálně přes Lysolaje ze současné zastávky. Nová zastávka by obsluhovala spoje 316 a 356.

Realizační firma nás ubezpečovala, že stavbu opravdu zahájí v polovině března. Musíme přiznat, že na takto brzký termín zahájení, nám přišlo dost věcí stále nejasných.

Datum vložení: 26. 2. 2021 17:42