Představení zastavovací studie západní část obce

Představení zastavovací studie západní část obce 1

Na prosincovém zastupitelstvu byla prezentovaná zastavovací studie na pozemcích v západní části obce. Jedná se o pozemky po levé straně při příjezdu od letiště mezi „šroťištěm a novou zástavbou prodávanou pod názvem Višňovka“

OBYTNÝ SOUBOR HOROMĚŘICE ZASTAVOVACÍ STUDIE

Na prosincovém zastupitelstvu byla prezentovaná zastavovací studie na pozemcích v západní části obce. Jedná se o pozemky po levé straně při příjezdu od letiště mezi „šroťištěm a novou zástavbou prodávanou pod názvem Višňovka“

Vedení obce bylo od svého nástupu s investory ve stálém jednání. Snažili jsme se, aby svůj záměr upravili tak, aby byl pro obec přijatelný a řešil složitou dopravní situaci, ve které se okolní lokalita nachází. Měli jsme zájem o:

• Umístění a vybudování 5 ramenného kruhového objezdu při vjezdu do obce, který propojí dnes slepé nebo ještě nevybudované komunikace.
  • Zajištění dvou podzemních parkovacích míst na jednu bytovou jednotku
  • Zajištění dvou parkovacích míst pro rodinný dům na pozemku domu
  • Napojení na chodníky a cyklostezky, které jsou v okolí, hladká průchodnost lokality
  • Občanskou vybavenost (obchod) s dostatečnou parkovací plochou
  • Park, vodní prvek

Zastupitelé koaliční i opoziční vyslovili uznání. Nyní investor čeká na nový územní plán a je připravený zahájit stavební řízení. Každá výstavba v naší obci přináší zátěž. Pakliže máme ale hodnotit současný stav, kdy se v místě nachází šrotiště a z nové, již dokončené výstavby se nedá vyjet do ulice Hrdinů, pak hodnotíme navrhovanou výstavbu jako přínosnou.

Autoři zastavovací studie jsou:

ATELIER RENO, spol.s.r.o.

Václavská 1690/10, 120 00 Praha 2