Placená brigádní práce pro obec - možnost pro ty, kdo o svou práci přišli

Placená brigádní práce pro obec - možnost pro ty kdo o svou práci přišli 1

Předpokládáme, že i u nás v Horoměřicích jsou lidé, kteří by rádi, byť třeba příležitostně, pracovali, ale práci, byť jen dočasně, ztratili.

Milí horoměřičtí,

obracíme se na vás v době, kdy naše země, byť někdy chaoticky, reaguje na nastalou epidemiologickou situaci. S tím jde ruku v ruce opět útlum některých ekonomických činností.

Jsme ve stejné situaci jako na jaře, kdy jsme se na zasedání Rady zamýšleli, jak by mohla naše obec pomoci, abychom situaci společně zvládali. Na jaře jsme přivezli a díky vaší dobrovolnické pomoci distribuovali dezinfekci a roušky, které jsme částečně nakoupili a částečně ušili na úřadě a podstatná část byla i od lidí v obci. V létě jsme se v rámci přípravy na podzimní vlnu zásobili dalším tisícem litrů. Zájemcům, kteří se ozvali na výzvu předem, jsme jí prodávali za pořizovací cenu, zbytek jsme nechali pro potřeby obce.

Co udělat nyní? Jak bychom mohli pomoci? Těm, co mají od obce pronajaté prostory k podnikání, poskytneme na vyžádání slevy z nájmu po dobu, kdy nemohli vykonávat svou činnost.

Profesí, které vlekoucí se krize poznamenala, je bezpočet. Předpokládáme, že i u nás v Horoměřicích jsou lidé, kteří by rádi, byť třeba příležitostně, pracovali, ale práci, byť jen dočasně, ztratili. Nechceme stavět hladové zdi a vymýšlet práci pro práci. Dokázali bychom ale dočasně vytvořit pár placených brigádních míst a vylepšit náš společný prostor v obci. Jedná se například o budování stezek v roklích a jejich čistění od letitých nánosů odpadků, prořezávání náletů a suchých větví, výsadbu listnatých stromů a jejich údržbu. Podmínkou není umět ovládat nějaké specifické stroje. Většina plánovaných prací je pouze se základním nářadím, jako je lopata, rýč, krumpáč, kolečko, nůžky, ruční pila.

Hrubá mzda, kterou obec vyplácí za tento typ prací, činí 120 Kč/hodinu. Možná je i spolupráce formou fakturace.

Zájemci nebo zájemkyně vyplňte, prosím, formulář, kde vás požádáme o kontakt a uvedení vašich časových možností. Snažíme se tak vyjít vstříc i těm, kteří se musí doma učit s dětmi nebo z jakéhokoli důvodu nemohou pracovat každý den.

První vlnu přihlášek uzavřeme ve čtvrtek 3. prosince 2020 a všechny přihlášené kontaktujeme.

V případě jakýchkoli dotazů jsem k dispozici.

Hodně zdraví, Aleš Sedláček, místostarosta

Datum vložení: 26. 11. 2020 20:18