Nová alej dokončena – 1. máj v Horoměřicích

Nová alej dokončena – 1. máj v Horoměřicích 1

O závěrečném víkendu se pak vysadilo 21 stromů, s tím, že u některých se ještě upravovala opora a vyvázání. Celkově je na stezce 74 vzrostlých...

V plánu byly čarodějnice a na 1. máj vyspávání nebo úklid roklí a odvoz věcí, tak, jak tomu bylo minulý rok. Toto jaro je ale specifické a k tomu patří i nové výzvy. V první májový den se sešly na cestě od Juliany do Nebušic průběžně se měnící skupinky horoměřických. V 16 hodin bylo hotovo. Sázet se začalo před 14 dny, taktéž dobrovolnicky. To se vysadilo 18 stromů. Pak pokračovala technická četa. O závěrečném víkendu se pak vysadilo 21 stromů, s tím, že u některých se ještě upravovala opora a vyvázání. Celkově je na stezce 74 vzrostlých jeřábů, dubů a javorů, které se průběžně střídají. O pravidelnou zálivku se postará naše hasičská jednotka. Stromy zakoupila obec z vlastních zdrojů a nyní ucházíme se o příspěvek od Ministerstva životního prostředí. V budoucnu bychom chtěli ještě opravit cestu ve spolupráci s ostatními majiteli. Uvažujeme i o tom jí uzavřít pro auta a ponechat jí pouze pro pěší a cyklisty.

Větry od západu byly na prvního máje velmi silné. Letadla se pomalu začínala vracet na nebe a stromy se začaly zelenat. Bylo milé sledovat reakce lidí, kteří projížděli na kolech nebo putovali pěšky. Byly jich spousty.

Moc děkuji všem dobrovolníkům. Jsem rád, že máme zájem na tom, aby byly Horoměřice příjemné místo pro život. Stromy v obci i krajině kolem k tomu neodmyslitelně patří.

Aleš Sedláček

Datum vložení: 4. 5. 2020 23:59