Hlášení starosty 20.3.2020

Hlášení starosty 20.3.2020 2

Dámy a pánové, milí spoluobčané, děkujeme vám, že dodržujete nařízení vlády, používáte ochranné prostředky

Dámy a pánové,

milí spoluobčané, děkujeme vám, že dodržujete nařízení vlády, používáte ochranné prostředky a bez ústenek nevycházíte mimo domov. Dodržuje, prosím zásady hygieny, nedotýkejte se obličeje, pokud jste před tím sahali na cokoli ve veřejném prostoru. Uvědomte si, že virus může přežívat na plastech až 48 hodin na kovu a papíru až 24 hodin. Často si myjte ruce. Využijte hezkého počasí, větrejte. Pokud to jde, choďte na procházky, ale udržujte bezpečnou vzdálenost od ostatních. Uvědomte si, že virus se přenáší aerosolem. Když infikovaný člověk vykašle nebo vyprskne hlen, může v něm pak virus přežívat, stejně tak i při obyčejném kýchnutí. Když na procházce neuvidíte nikoho dalšího, můžete si roušku sejmout. Před případným kontaktem s dalšími lidmi, si jí opět nasaďte.

Vážení senioři, snažíme se pro vás zajistit dostačený počet roušek a postupně je distribuujeme. V nákupních centrech je pro vás vyhrazen čas mezi 7 a 9 hodinou ranní. Snažte se zbytečně ničeho nedotýkat, noste ochranné prostředky, včetně rukavic, pakliže je máte a dodržujte doporučené vzdálenosti od ostatních. Ve všech provozovnách jsou již nyní vyvěšeny instrukce co dělat, aby se virus zbytečně nešířil.

Kdo můžete a chcete se zapojit do pomoci, kterou organizuje obec, přihlaste se na tel: 220 971 929 nebo emailu pomoc@horomerice.cz nebo vyplnit registrační formulář. V případě potřeby se vám ozveme.

Díky, s pozdravem, váš starosta Jan Herčík

Datum vložení: 20. 3. 2020 12:49