Hlášení starosty 19. 4. 2020

Hlášení starosty 19. 4. 2020 1

Dámy a pánové, milí spoluobčané, koronavirus dokázal změnit Horoměřice, a to nejen tím, že musíme dodržovat vládní nařízení...

Dámy a pánové, milí spoluobčané,

koronavirus dokázal změnit Horoměřice, a to nejen tím, že musíme dodržovat vládní nařízení, která vedou k omezení přenosu nákazy a pomalu se nepoznáváme, neboť roušky a zakrytý obličej nejsou zrovna komunikativním nástrojem. Každému z nás nákaza a s ní spojená opatření, něco vzala, ale i něco dala. Vždy je moudré podívat se na věci i z druhé stránky. Tak například poznali jsme Horoměřice jako naši předci před mnoha lety bez letového provozu. Vnímáte to ticho a klid? Silnice se dá rozumně přejít a není přeplněna automobilovou dopravou. Dá se i zaparkovat na jinak přeplněných parkovištích. Když se pohybuji po obci ať již pěšky, na kole či autem, tak všude je vidět jak se uklízí, jak se staráme o předzahrádky, vysazujeme květiny a děláme Horoměřice hezčí. Podívejte se třeba na rybník Pod Luky, kde rybáři svou brigádou opět zkrášlili oázu zeleně v naší obci. Uvědomujeme si jak důležitá je rodina a že kroužky a neustálý přesun dětí do školy a dále na mimoškolní činnost, nás vlastně ubíjí a že nyní máme na své děti spoustu času a vnímáme je úplně jinak, než když s vypětím všech sil zajištujeme chod rodiny a na ně zbývá jen pár hodin z celého dne. Dokázali jsme, že i když morální hodnoty byly deformované stavem společnosti posledních let, tak že když o něco opravdu jde, a to je hlavně zdraví nás všech, tak opět získávají na významu slova jako je empatie, solidarita, láska k bližnímu. To jak se rozběhla pomoc mezi našimi občany navzájem, je ukázka naplnění oněch zmíněných slov. Všem Vám za to děkuji.

Z posledního hlášení krajské hygienické stanice víme, že nedošlo v naší obci k dalšímu průkazu pozitivních případů, naopak, máme první vyléčené a ti co nákazu prodělávají, mají snad to nejhorší za sebou. Nemáme ještě výsledky po velikonočních svátcích, kdy krásné počasí a sluníčko vytvářely dojem, že to již nákaza musí zabalit a že se toho vlastně moc neděje. Vydržme a buďme dál zodpovědní nejen k sobě, ale i ke svým blízkým a vlastně k sobě navzájem. Jen tak tu nákazu můžeme porazit. Všem Vám přeji hodně zdraví a sil do dalšího období kdy se nám změnil život.

Jan Herčík, starosta obce

Datum vložení: 20. 4. 2020 0:18