Nová hřiště pod kurníkem

Nová hřiště pod kurníkem 1

Pod kurníkem, u zalesněné skládky, třešňové aleje, cestou na Kozí Hřbety dnes začaly terénní úpravy pro umístění parkourového hřiště a nízké boulové dráhy - pumptrack.

Pod kurníkem, u zalesněné skládky, třešňové aleje, cestou na Kozí Hřbety dnes začaly terénní úpravy pro umístění parkourového hřiště a nízké boulové dráhy - pumptrack. Ve svažité části pod kurníkem pak vybudujeme veřejný zahradní prostor. Pokládání parkourových překážek by mělo začít v polovině května, tvarování boulové dráhy, pak do poloviny června. Pochozí plocha bude travnatá, dopadová plocha pod překážkami na parkour z dřevní štěpky. Boule budou z tvarované zeminy. Vyšlapaná cesta, která jde dnes po okraji pole a slouží jako jedna z hlavních venčících magistrál v obci, zůstane zachovaná, resp. bude přiznaná jako součást celého areálu. Bude zde i místo pro posezení. Slibujeme si, že zde vznikne prostor, kde se budou potkávat děti s rodiči i mládež při venkovních sportovních aktivitách.

Projekt boulové dráhy měl být původně umístěn na rovné travnaté ploše u zastávky Švejkova. (u vojáků). Nakonec, jsme upřednostnili tento obecní pozemek z důvodu větší vzdálenosti od obytných domů.

Datum vložení: 20. 4. 2022 9:32