Výjimka pro prostupnost Praha - Praha západ nebyla udělena

Výjimka pro prostupnost Praha - Praha západ nebyla udělena 1

Ministr Vnitra NEUDĚLUJE VÝJIMKU z omezení podle bodů I. až IV. usnesení vlády. Odůvodnění: Základním smyslem přijatých vládních opatření je snížení pohybu obyvatel na nezbytné minimum a udržení co největšího množství obyvatel v rámci územních obvodů

Vážený pan
MVDr. Jan Herčík, CSc.
starosta
Velvarská 100
252 62 Horoměřice

Po posouzení písemné žádosti obce Horoměřice ze dne 1. 3. 2021 místopředseda vlády a ministr vnitra v souladu s bodem XII. usnesení vlády ze dne 26. února 2021 č. 216, vyhlášeného pod č. 113/2021 Sb., ve znění usnesení vlády ze dne 28. února 2021 č. 218, vyhlášeného pod č. 115/2021 Sb., (dále jen „usnesení vlády“)

NEUDĚLUJE VÝJIMKU z omezení podle bodů I. až IV. usnesení vlády.
Odůvodnění:
Základním smyslem přijatých vládních opatření je snížení pohybu obyvatel na nezbytné minimum a udržení co největšího množství obyvatel v rámci územních obvodů okresů, a tedy omezení koncentrace lidí z více oblastí, jako prevence proti šíření nemoci Covid-19. Tato opatření ve svém důsledku znamenají očekávatelné, avšak časově omezené snížení komfortu obyvatel při zajišťování svých potřeb, pod které lze subsumovat i například snížení spektra nákupních příležitostí. Vzhledem k existenci dostatečných možností na obstarání nákupu zboží a zajištění služeb v příslušné územněsprávní struktuře a dopravní dostupnosti měst s touto vybaveností se nevyhovuje žádosti o udělení výjimky.

Jan Hamáček

Odpověď ministr vnitra