Proběhlo letniční otevírání studánky, resp. jezírka v Horoměřicích

Proběhlo letniční otevírání studánky, resp. jezírka v Horoměřicích 1

V neděli 23.5. proběhlo letniční otevírání studánky, resp. jezírka v Horoměřicích. Sešlo se zde na 80 sousedů...

Velká radost. Letniční otevírání studánky, resp. jezírka v Horoměřicích. Akci vymyslela a zorganizovala Martina Podéšťová. Přišlo na 80 sousedů. Zazpíval Horoband a Škatulata. Soudě podle výrazu přítomných, bylo milé se po dlouhé době vidět pohromadě a ještě legálně. Místostarosta Aleš Sedláček za obec poděkoval dobrovolnické partě kolem Vítka Plešnera za obrovské množství práce, které do díla otiskla a Vítkovi za vizi a odvahu se kterou do toho šel. Jezírko je nyní osazeno množstvím vodních rostlin. Postupně uvidíme množství kvetoucích kosatců, puškvorce, orobince. Břehy vykvetou lučním kvítím. Snad si nové obyvatele najde i budka na stromě a návštěvníci ocení nové lavičky i kamenný stoleček. V brzké době bude ještě doplněný odpadkový koš a popelník. V budoucnu lávka přes koryto přítoku. Prosíme, dbejte na čistotu místa. Jezírko není určené ke koupání psů ani lidí, hrozí poškození kaučukové folie. Takže ještě jednou velké díky všem kdo přiložili ruku k dílu!

Datum vložení: 28. 5. 2021 13:23