Postřiky polí v okolí obce - hlášení

Postřiky polí v okolí obce - hlášení 1

Na základě společné dohody společnosti Agrivep a.s. a obce Horoměřice jsme obdrželi hlášení o postřicích v následujících dnech.

Na základě společné dohody společnosti Agrivep a.s. a obce Horoměřice jsme obdrželi hlášení o postřicích v následujících dnech. Společnost se zavázala dodržovat 6 metrů odstup od hranice sousedních pozemků. Jsme rádi, že se podařilo navázat komunikaci a dát našemu sousedství přijatelnou formu. Jednání jsme zahájili před časem, na základě stížností občanů Horoměřic na zalétávání postřiků a granulovaných hnojiv do zahrad a domů. Jeho výstupem byla definice ochranné vzdálenosti, do budoucna výsev zatravňovacích, oddělovacích pásů a hlášení postřiků předem.

Hlášení ze dne 7.4.2020

Dobrý den, na základě vzájemné dohody oznamujeme Vám tímto, že naše společnost bude na pozemcích s ozimou pšenicí v tomto týdnu aplikovat herbicid s listovou výživou. Dále pak na blocích s ozimou řepkou bude aplikována insekticidní ochrana s výživou. U pšenice ozimé se jedná o pozemky v blízkosti obce v lokalitě směr Lysolaje a U Ovčína - LPIS 6703/13 a 7701, u ozimé řepky  v lokalitě Chotol - LPIS 9701/20 a 8603/1 .

S pozdravem,

František Jirmus, Agrivep a.s., závod Horoměřice