Očkování seniorů 80+

Očkování seniorů 80+  1

Obec Horoměřice připravuje pomoc s očkováním seniorů proti COVID 19 ...

Očkování seniorů v Horoměřicích

Jako některé další obce chceme seniorům pomoci, aby očkování, pokud o ně budou mít zájem, bylo možné absolvovat co nejblíže jejich bydlišti. Ve spolupráci se Středočeským krajem jednáme o příjezdu tzv. mobilní očkovací jednotky do naší obce. Není bohužel možné zorganizovat očkování svépomocí, vzhledem k vysokým požadavkům na technické a odborné zázemí při očkování.

Seniorům nad 80 let jsme pomocí dobrovolníků z naší hasičské jednotky a obecní policie doručili dotazníčky, kdy zájemci vyplnili potřebné údaje.

Naší snahou bude registrovat zájemce v centrálním systému najednou tak, abychom dokázali ve zvolený termín, vytížit mobilní očkovací jednotku. Předpokládaný termín jejího příjezdu je únor 2021.

Pokud kdokoli ze seniorů preferuje očkování v dřívějším termínu, například kvůli plánované hospitalizaci, bylo by vhodné, aby se zaregistroval ještě sám ve státním centrálním systému nebo se domluvil přímo s nemocnicí či svým ošetřujícím lékařem a dal nám o tom vědět, abychom snížili počet rezervovaných dávek pro mobilní očkovací jednotku.

Ti, kdo dotazníčky odevzdali, budou od nás informování, hned jak bude situace jasnější a budeme vědět cokoli s akcí související. Celý proces, je bohužel ze strany státu doprovázen nepředvídatelností s objemem a termínem dodávek vakcín i nedostatkem zdravotnického materiálu.

V případě dotazů se můžete obrátit na mě nebo na kolegyni Lenku Kulhavou tel.: 220 970 240

Jan Herčík, starosta obce

tel. číslo: 603 736 270